O Blogu

Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie już na świecie. A komputery będą zawsze. Andrzej Sapkowski

Tak pokrótce można opisać ideę, która przyświeca(ła) powstawaniu niniejszej witryny internetowej, jak to kiedyś się w szkole na informatyce mówiło. Komputery są tutaj bohaterami pozytywnymi w odróżnieniu od osobników w pierwotnej wersji cytatu. Być może dałoby się znaleźć lepszy.

W naturalny sposób nasuwa się pytanie: czym lub kim są owe, niezbyt dobrze kojarzące się stworzenia w naszej analogii? Ano, mogą one być obiektami z teraźniejszości, których użyteczność w niedługim czasie zostanie zdewaluowana. Jak np. takie tradycyjne samochody z kierownicą po lewej stronie (po prawej też), a także setki innych rzeczy które w przyszłości zostaną zautomatyzowane.

A skoro rzeczy tych wkrótce już nie będzie, a komputery zawsze będą, to… tak! Warto zainteresować  się programowaniem1! Filozofia to bardzo nieskomplikowana, ale trafiająca w sedno sprawy. Jest to jednocześnie misja tego bloga – dzielić się wiedzą, motywacją i doświadczeniem z wiadomą dziedziną związanymi oraz jej popularyzacja.

Większa radość z jednego nauczonego programowania, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu, którzy nauczania nie potrzebują.

To jest też wyraz zadośćuczynienia sobie i Ojczyźnie w zamian za brak udziału w poprzednich wyborach. Motywacją jest dołożenie choćby jednej cegiełki do zwiększenia potencjału polskiego zaplecza IT. No i to tym z grubsza będzie!

  1. Bądź też innym zajęciem z nowymi technologiami powiązanym